Katram pumpuram ir vajadzīgs laiks, saule, gaiss un mitrums, lai uzziedētu un nestu sēklas. Tā arī mēs savas vēlmes ar varu nevaram īstenot. Neatlaidība un sīksta pacietība vainago darbu un palīdz arī mazā dārzā izaudzēt krāšņas rozes.

/Zenta Mauriņa./

 

Kad pasaulē ir nācis bērns, vecāki sāk apzināties, ka ir uzņēmušies ļoti atbildīgu pienākumu. Svarīgi ir darboties ar bērnu, vērot un novērtēt viņa panākumus. Bērns ir kā puķe. Vecākiem ir iespēja, vai nu priecāties par ziedu, lapām vai raustīt nezāles un tās rūpīgi aplūkot. Šis ir iespēju laiks… Un tāpēc:

 

Mīliet savu bērnu!

Priecājieties par viņa klātbūtni!

Pieņemiet viņu tādu, kāds viņš ir!

Nemaziniet viņa pārliecību par savām spējām!

Neatsakiet viņam savu uzticēšanos!

Dodiet iemeslu viņam mīlēt Jūs!

Sargājiet savu bērnu!

Esiet labs piemērs savam bērnam!

Strādājiet kopā ar bērnu!

 

Arī Podziņas mācās attālināti… Vecākiem katru pirmdienu no grupas skolotājām, logopēdes, mūzikas un sporta skolotājām tika nosūtīti ieteikumi ar veicamajiem uzdevumiem, kurus varēja veikt sev ērtā brīdī un sasaistīt ar ikdienu, piemēram, ejot pastaigā, gatavojot maltīti… Šajās trīs nedēļās bērni kopā ar vecākiem ir veikuši daudz un dažādas radošas aktivitātes. Bērni ir guvuši jaunu pieredzi, prasmes un iemaņas kā arī spilgtus iespaidus un pozitīvas emocijas.

 

Sarmīte Radziņa-Paulovska, Kristīne Liekna