24.aprīlī Jaunmārupes pamatskolas pirmsskolas nodarbību zāli pieskandināja viesi – Latvijas Nacionālā Simfoniskā Orķestra (LNSO) mūziķi ar īpaši sagatavotu programmu pašiem jaunākajiem klausītājiem. Šoreiz pasākuma dalībnieki bija bērni no “Saulīšu”, “Pienenīšu”, “Zīļuku” un “Pūcīšu” grupām. Profesionālu mūziķu sniegumā bērniem tika atskaņoti dažāda rakstura klasiskās mūzikas skaņdarbi, vienlaikus ļaujot iepazīt skaņdarbu autorus – komponistus V. A. Mocartu ar „Mazo naktsmūziku”, J. Brāmsu ar „Ungāru deju” un „Šūpuļdziesmu”, P. Čaikovski ar „Mazo gulbīšu deju”.

Koncerta gaitā bērniem saprotamā veidā tika sniegta informācija gan par orķestri kopumā, gan arī par katru no mūzikas instrumentiem, raksturojot pielietotos instrumentus pēc iedalījuma, sastāva un daudzuma orķestrī. Savukārt ritma izjūta bērniem bija nepieciešama, lai pēc uzaicinājuma, sekojot diriģenta žestiem, līdzdarbotos skaņdarbu atskaņošanā.

Programmas noslēgumā bērni tika aicināti izmēģināt mūziķu spēlētos instrumentus, kā arī izmantot iespēju, sarunā noskaidrot sev interesējošos jautājumus. Lielākie entuziasti pat izveidoja rindu pie māksliniekiem, lai saņemtu viņu autogrāfu !

S.Belcāne, direktores vietniece pirmsskolas izglītības darbā