15.aprīlī 5.a klases skolēni Karjeras izglītības ietvaros devās uz lidostu “Rīga”, lai kaut nedaudz ielūkotos “lidostas aizkulisēs”. Skolēniem pirms došanās uz lidostu bija jāsagatavojas: jāiepazīstas ar noteikumiem, kā arī jāsagatavo personu apliecinošs dokuments.

Ekskursija sākās ar dzelteno vestīšu uzvilkšanu un sava vārda pielīmēšanu pie tās. Lidojumam nepietiek tikai ar biļetes iegādāšanos, pirms lidojuma katram pasažierim obligāti ir jāpiereģistrējas, jānodod bagāža, ja tāda ir. Tad jādodas cauri kontrolei – nopietna pārbaudes, kas lidostas darbiniekiem ļauj pārliecināties, ka pasažieris nepārkāpj noteikumus, neapdraud sevi un citus. Pēc šīs pārbaudes pasažieris jau pa īstam ir nokļuvis “lidostas pasaulē”. Tad tikai atliek veiksmīgi nokļūt līdz sēdvietai lidmašīnā.

Lidostas autobuss mūs izvadāja pa visu plašo teritoriju, mēs uzzinājām daudz ko interesantu. Piemēram, lidostā strādā cilvēki, kas ir atbildīgi par to, lai putni neapdraud lidmašīnas. Lai lidmašīnas varētu veiksmīgi kursēt, par to ir atbildīgi ļoti daudz cilvēku – dažādi tehniskie darbinieki. Lidostas teritorijā regulāri dežūrē viņu vietējā “ceļu policija”, kā arī vienmēr gatavībā ir ugunsdzēsēji.

Redzējām arī privātās lidmašīnas, kas zina, varbūt arī mums kādreiz tāda piederēs!

Pēc lidostas devāmies uz tipogrāfiju “Livonija Print”, kur nedaudz iepazināmies ar šo tipogrāfiju. Uzzinājām, ka tā ir mūsu Hannas vienaudze, kopš rašanās ir ļoti, ļoti paplašinājusies – no 40 darbiniekiem izaugusi līdz 600, drukā grāmatas dažādās valodās, tajā ir milzīgi daudz dažādu nopietnu mašīnu, kuras pieskata profesionāli darbinieki. Šī tipogrāfija ražo e-grāmatas, kas ir videi draudzīgas. Katra grāmata, kas piedzimst šajā tipogrāfijā, ir īpaša!

Liels paldies Hannas mammai par sirsnīgo uzņemšanu!