Vienu reizi mācību gada laikā 5.e klases skolēni ar skolotāju Ingu Melngaili dodas baudīt teātra mākslu, apskatot kādu aktuālu teātra izrādi. Šogad, iniciatīvas “Latvijas skolas somas” ietvaros, izvēle bija par labu Dailes teātra izrādei “Planēta Nr. 85”.

 

Šīs ir stāsts par Latvijas vēstures posmu, kad Latvija bija Padomju Savienības sastāvā: “Kāds puisis iemanto brīnumainu iespēju ceļot laikā. Šajā ceļojumā viņš satiek savus vecākus un vecvecākus. Satiek savu pagātni un savus senčus – lai atrastu ceļu atpakaļ pats pie sevis un savas būtības. Un saprastu, cik brīnišķīga un vērtīga patiesībā ir viņa dzīve.  Bet pagātnē Krišjāni gaida ne tikai viņa vecāki un vecvecāki. Tur ir arī pavisam dīvaini un nepazīstami, bet ļoti mīļi un draudzīgi multeņu tēli – piemēram, kaķis Indriķis un jocīgais Čeburaška. Nemaz nerunājot par pavisam savādu onkuli, ko sauc Leonīds Brežņevs un kurš nepavisam nav draudīgs, bet apjucis un nomaldījies. Krišjānim būs jāpalīdz viņiem visiem, saviem vecākiem un pašam sev – lai viņš pats nākotnē vispār varētu piedzimt.”

 

Skolēniem ir ļoti grūti paskaidrot lietas, kuras spilgti raksturo Padomju laika dzīvi, piemēram, kas ir pionieris, ka bija miliči nevis policisti u.c. lietas. Izrāde palīdzēja skolēniem gūt priekštatu par laiku, kurā dzīvoja viņu vecāki un vecvecāki. Kā teica paši skolēni, lielākā daļa no viņiem brīvdienās izvaicāja savus vecākus par viņu skolas gadiem.  Izrāde, ar asprātīgiem tekstiem un interesantu skatuves iekārtojumu, patika visiem.

 

5.e klases audzinātāja Inga Melngaile