2019.gada 13.maijā 6.a un 6.b klase devās ekskursijā uz Vidzemi. Vispirms tika apmeklēts brīvdabas piedzīvojumu parks “Ežu šķūnis”, kur skolēni aktīvā un interesantā veidā pavadīja laiku, mācoties sadarboties savā grupā un pildot dažādus uzdevumus, kur bija nepieciešama kā atjautība un gudrība, tā veiklība un spēks. Katra klase tika sadalīta 2 komandās, kopīgi vienojoties par komandas nosaukumu un tad komandas secīgi veica dažādas aktivitātes pēc apļa principa.

 

Tika piedāvāti dažādi stacionāri, brīvā dabā izvietoti uzdevumi ar alpīnisma elementiem, kas skolēnos izsauca īpašu prieku, cīņas garu un aizrautību. Daudziem skolēniem bija iespēja pārvarēt savas bailes no augstuma, kas arī lielākajai daļai izdevās. Pēc aktivitātēm skolēni atpūtās pie ugunskura, cepot līdzpaņemtās desiņas un apspriežot, kā veicās pārbaudījumos. Noslēgumā “Ežu šķūnis” vadītāji apbalvoja uzvarētājus un pasniedzot garšīgas balvas.

 

Dienas otrā pusē laiks tika pavadīts itāļu brīvdabas picas cepšanas meistarklasē “Vīnkalnos.” Mums bija iespēja pabūt skaistā, sakoptā lauku vidē, aktīvi atpūsties un uzzināt itāļu picu cepšanas noslēpumus. Rezultātā katram skolēnam bija iespējams izveidot picu pēc savas gaumes un garšas. Sanāca ļoti gardi!

 

Šajā ekskursijā tika gūti patīkamām emocijām bagāti iespaidi ne tikai aktīvi sportojot, bet arī apgūstot iemaņas picu cepšanā. Šāda veida ekskursijas saliedē klases kolektīvu un iemāca skolēniem kopīgi pārvarēt grūtības, sadarboties un izpalīdzēt cits citam.

 

6.b klases un 6.a klases audzinātājas Dace Ģērmane un Antra Nāburga