Šī gada 28.februārī 8.a un 8.b klase devās ekskursijās uz Rīgas jūgendstila centru. Ekskursijas mērķis bija nostiprināt mācību stundās iegūto informāciju par dzīvi Rīgā 18.gs otrajā pusē, kā arī par jūgendstilu kā arhitektūras un interjera dizaina stilu.

Skolēni iepazinās ar krāšņo jūgendstilā arhitektūra Rīgas ‘klusajā centrā’ īsas pastaigas laikā, taču visvairāk izdevās uzzināt tieši muzejā. Tur skolēnus iepazīstināja ar ēkas vēsturi un tajā reiz dzīvojušajiem cilvēkiem. Daudzveidīgajā ekspozīcijā skolēni varēja aplūkot dažādus autentiskus tā laika sadzīves priekšmetus – no traukiem līdz mēbelēm – un apzināt 18.gs beigu ikdienas īpatnības. Paralēli, skolēniem bija ekskluzīva iespēja aplūkot arī Johana Valtera 150 jubilejas gleznu izstādi “Mājas koncerts”, kā arī Ineses Brantas apgleznotā porcelāna izstādi “Vij ziedus ap galvu…”

Ekskursijas noslēgumā skolēni tika aicināti piemērīt tipiskus 18.gs aksesuārus un izpētīt muzeja digitālo izstādi. Šāda veida ekskursijas palīdz skolēniem sasaistīt stundās apgūto ar reāli redzamo un nostiprināt mācību vielu. Arī turpmāk šādas ekskursijas tiks rīkots dažādās klašu grupās.

 

Vēstures skolotāja Sabīne Ozoliņa