Jau kārtējo gadu tiek turpināta tradīcija 6.klasēm iejusties seno laiku celtnieku lomā un būvēt seno laiku pilskalnu maketus, kas atspoguļoja piļu būves tradīcijas Latvijā bronzas un dzelzs laikmetā.

 

Stundu laikā 6.klašu skolēni iepazinās ar Latvijas pilskalnu pazīmēm, uzbūvi un piemēriem, kā tās ir iztēlojušies vēsturnieki. Pēc tam, strādājot pāros, skolēni mājās veidoja pilskalna pamatnes, bet skolā – būvēja pilis, torņus, zemnieku ciematus un ceļus. Radošā atmosfēra klasē darba veikšanas laikā veidoja lielisku vidi, kurā skolēni sadarbojās, dalījās ar materiāliem un atzinīgi vērtēja viens otra darbus.

 

Pilis tapa no sērkociņiem, mežā salasītiem zariem, saldējuma kociņiem, plastilīna, kartona, švammītēm, plastmasa traukiem un daudziem citiem materiāliem. Materiāli variēja no otrreizējas pārstrādes materiāliem līdz dabā savāktiem un pašu veidotiem.

 

Skolēni atzina, ka darbs ir laikietilpīgs un grūts, taču beigu rezultāts radīja gandarījuma sajūtu un pats process noteikti bija laba pārmaiņa no ierastajām stundām.

 

Arī turpmāk mēģināsim turpināt šo radošuma tradīciju gan ar pilskalniem, gan ar citiem radošiem uzdevumiem, kas papildina ikdienas mācību procesu.

 

Vēstures skolotāja Sabīne Ozoliņa

0 Komentāri

Leave a Comment