4.aprīlī Jaunmārupes pamatskolas visu 5.klašu skolēni piedalījās muzejnodarbībā E.Smiļģa teātra muzejā. Skolēniem bija iespēja uzzināt par šo izcilo latviešu teātra personību – aktieri un režisoru, pabūt Smiļģa kabinetā, greznajā zālē ar skatuvi un saprast, cik savdabīgs ir bijis šis cilvēks. Skolēni iepazinās ar muzeja pastāvīgo ekspozīciju “Latviešu teātra pirmsākumi”, kurā atrodama informācija par pirmajām teātra izrādēm latviešu valodā, pirmajiem aktieriem, īpaši izcelts latviešu teātra tēvs Ā.Alunāns – pirmais dramaturgs, kurš lugas sācis rakstīt latviešu valodā. Iepazinās arī ar ekspozīciju “Latvijas Nacionālajam teātrim 100”. Šī ekspozīcija atspoguļo tieši Nacionālā teātra vēsturisko un māksliniecisko mantojumu. Sniedz informāciju par teātra tapšanu, režisoriem, aktieriem, ļauj ieskatīties iestudējumu fragmentos, kā arī izpētīt tuvplānā dažādus skatuves noformējuma maketus.
Vienas no interesantākajiem nodarbības posmiem bija iespēja piedalīties A.Brigaderes pasaku lugas “Sprīdītis” fragmentiņa iestudēšanā.
Skolēniem pēc šīs nodarbības ir skaidrs, cik daudz profesiju pārstāvju ir iesaistīti, lai līdz skatītājam nonāktu izrāde.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Inguna Rakule