Jaunmārupes pamatskolas 1.a, 1.b, 1.c, 1.d klases skolēni, „Skolas somas” projekta ietvaros, devās ekskursijā uz Dzelzceļu muzeju. Ekskursijas mērķis bija izzināt lokomotīvju un vagonu nozīmi un attīstības vēsturi.

 

Sākumā skolēni ārā uz 4 sliežu ceļiem izzināja dažādu lokomotīvju, vagonu vēsturi, nozīmi, aplūkoja ER2 elektrovilcienu, tvaika lokomotīvi un vagonu cietumnieku pārvadāšanai. Tālāk ekskursijas laikā skolēni tika iepazīstināti ar signālu darbību nozīmi dzelzceļā un atsevišķiem pamatprincipiem, kas jāievēro stacijas dežurantam vadot vilciena kustību. To visu skolēniem palīdzēja uztvert dzelzceļa makets. Muzeja hallē skolēni iepazinās ar šaursliežu un platsliežu līniju vagoniem, aplūkoja 20. gs. 20. gados Rīgā būvēto pasažieru vagonu. Skolēni tika aicināti iekāpt dīzeļlokomotīves TEP60 kabīnē.

 

Īpašu uzmanību skolēniem piesaistīja I Pasaules kara laikā būvētā un Latvijā līdz pat 20. gadsimta 70. gadiem ekspluatētā šaursliežu (600 mm) dzelzceļa lokomotīve. Skolēni ar lielu aizrautību aplūkoja lokomotīves, vagonus. Uzdeva dažādus sev interesējošus jautājumus.

 

Skolotājas: Ilze Unda, Sanita Ķepiņa, Aiva Zviedre, Evita Novarucka Vērzemniece