Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) skolu apmaiņas partnerību projekta Nr.2023-1-RO01-KA220-SCH-000154832 “Climate Actions at Local Level”.

 

Projekta mērķis ir veicināt izpratni par jautājumiem, kas saistīti ar vidi, ilgtspējīgu attīstību un klimatu, tā pārmaiņām, lai projekta mērķa grupa būtu labāk informēta un sāktu rīkoties maziem soļiem, lai veiktu lielas pārmaiņas savā turpmākajā dzīvē.

 

Projekta iesaistās sešas valstis: Rumānija, Itālija, Grieķija, Turcija, Lietuva un Latvija.

 

No 20. līdz 24.novembrim notika projekta dalībvalstu pirmā tikšanās Iasi pilsētā Rumānijā. Projekta vizītes laikā notika visu projekta partneru tikšanās skolā, iepazīšanās ar skolas vadību, skolas vēsturi un tradīcijām, skolēni prezentēja savu skolu, novadu un valsti.  Notika vairākas skolēnu aktivitātes ar mērķi veicināt starpkultūru dialogu starp skolām un valstīm. Devāmies pilsētas apskatē un uzzinājām daudz par Rumānijas nozīmīgiem notikumiem, arhitektūru un cilvēkiem, paviesojāmies pie pilsētas mēra, kurš izstāstīja par pilsētas tapšanu, vēsturi.

 

Lai realizētu projekta uzdevumus, piedalījāmies eksperimentā par CO2 nokļūšanu atmosfērā un tā kaitīgo ietekmi uz vidi. Skolēni no katras valsts bija sagatavojuši prezentācijas par mūsdienu informācijas avotiem, mēdijpratību un kritisko domāšanu. Pēc prezentācijām notika skolēnu un skolotāju debates par nepatiesajām ziņām mēdijos, ziņu izvērtēšanu, mēdijpratību, patēriņu un vides aizsardzību. Tika organizēta skolēnu un skolotāju ekskursija pa Iasi pilsētas botānisko dārzu, lai iepazītu vides saglabāšanas un aizsargāšanas pasākumus. Skolēnu āra aktivitātes ar mērķi veidot savstarpējo komunikāciju. Katra skola prezentēja otrreiz pārstrādājamo materiālu izmantošanu saudzējot vidi. Kopā ar Rumānijas skolotājiem un skolēniem devāmies apskatīt vietējo vēsturisko mantojumu vairāku gadsimtu senas baznīcas. Apmeklējām dzīvnieku rezervātu, kurā tiek saglabāta sumbru izdzīvošana un palaišana dzīvei savvaļā. Katra dalībvalsts prezentēja komandu veidošanas spēles, kuras skolēni kopīgi izspēlēja. Apmeklējām cietoksni, kurā uzzinājām par Rumānijas valdītāju dzīvi.

 

Noslēguma dienā notika darbs ar projekta uzdevumiem skolā. Notika noslēguma pasākums skolā, projekta uzdevumu izvērtēšana, kopīgas sarunas par tālāk veicamajiem uzdevumiem.

0 Komentāri

Leave a Comment