Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības KA229 skolu apmaiņas partnerību projekta Nr. 2023-1-RO01-KA220-SCH-000154832
“Klimata pasākumi vietējā līmenī” jeb “Climate Actions at Local Level”
Projekta mērķis ir veicināt izpratni par jautājumiem, kas saistīti ar vidi, ilgtspējīgu attīstību un klimatu, tā pārmaiņām. Mēs vēlamies, lai projekta mērķa grupa būtu labāk informēta un sāktu rīkoties maziem soļiem, lai veiktu lielas pārmaiņas pieaugot savā turpmākajā dzīvē.
Projekta realizācija sniegs pozitīvu ieguldījumu gan sociālajā, gan vides jomā. Projekts veicinās Eiropas pilsonības izpratnes, pārliecības, motivācijas vairošanās un kultūras identitātes nostiprināšanu, kā arī IT prasmes, klimata uzlabošanos partnerskolās; tīra vide ap skolām un vietējā kopienā.
Projekts veicina Eiropas vērtības, kultūras daudzveidību, sociālo vienlīdzību, ģeogrāfisko līdzsvaru un vides aizsardzību un ilgtspēju. Vienlaikus projekts stiprina sadarbību starp skolotājiem-skolēniem-ģimenēm-ārējām ieinteresētajām pusēm, veicinot visu iesaistīto izpratni par Zemes resursu saglabāšanu nākamajām paaudzēm.
Visiem partneriem būs pieredze Erasmus+ projektos, kas ir liels pluss, jo viņi strādās starptautiskā kontekstā. Projekts attīstīs arī skolēnu un skolotāju vides un kultūras izpratni, sociālo iejūtību, kā arī komandas darba prasmes. Partneri apzinās starptautiskās sadarbības ieguvumus dalībniekiem, skolām, kopienām un vēlas turpināt īstenot projektus, kas palīdzēs saviem skolēniem un skolotājiem augt personīgā un profesionālā līmenī.
Dalība projektā palīdz jauniešiem saprast, ka viņu aktīvā dzīves pozīcija un iesaistīšanās skolas, pilsētas, sabiedrības un valsts attīstībā veidos viņu nākotni.
Strādājot multikulturālā vidē, komunicējot un veidojot kopīgus projektus, skolēni sapratīs, ka vides aizsardzība ir globāla problēma, kas skar visus Eiropas iedzīvotājus. Ja ir kopīgs mērķis, valodai un attālumam nevajadzētu būt par šķērsli.
Veselīga vide ir lielisks darba resurss ne tikai Latvijā, bet arī visā Eiropā. Projekta laikā skolēni iepazīs zaļo profesiju pārstāvjus un uzzinās par karjeras iespējām ar vidi saistītās nozarēs.
Projekta aktivitātes: Oglekļa dioksīda emisiju eksperiments; pārstrādes un zaļās enerģijas darbnīcas; bojāta vide Ekofobija; lauka darbi, ražot ekoloģisku kosmētiku un tīrīšanas līdzekļus, bioloģiskā pārtika un lauksaimniecība, Īsts uzturs, ēdiens bez uguns, viktorīna Ekoloģiskā pratība, ”3Rs jaunajai paaudzei”, “Mana ekoloģiskā pēda” ekomāja, seminārs “Zaļās enerģija un tās izmantošana vietējā kopienā””, apmeklēt saules enerģiju, vēja un bioloģiskās fermas.
Rezultāti: ceļvedis “30 videi draudzīgas aktivitātes brīvā dabā”; Grāmata “Atklājiet pagātni no jauna ilgtspējīgai nākotnei” – 30 receptes; virtuālā izstāde; stāsti ekofobija, eTwinning projekts, 6 ekoklubi.
Projektā piedalās 6 izglītības iestādes no 6 valstīm Latvijas, Lietuvas, Grieķijas, Itālijas, Rumānijas un Turcijas. Projekts norisināsies 4 posmos un tiks realizētas 6 dalībvalstu tikšanās, kopumā projekta realizēšanā tiks iesaistīti 35 skolēni un 8 pedagogi.
Projekta rezultāti un starprezultāti tiks publicēti projekta mājaslapā, prezentējot projekta rezultātus dažādām sabiedrības grupām un iespēju uzzināt par vides aizsardzību.