Sakarā ar Comenius  projekta „Brīnumainie saulgrieži” realizāciju mūsu skolā,  marta mēnesis pagāja iepazīstoties ar Itālijas tradīcijām un kultūru. Projektā iesaistījās skolēni no 1. – 6. klasei.tris krasas2
Skolas vestibilā varēja apskatīt izstādi „Itālijas trīs krāsas mūsu sadzīvē un ikdienā”. Skolēni veidoja  darbiņus no dažādiem materiāliem, zīmēja zīmējumus, iesūtīja attēlus, kuros varēja saskatīt Itālijas karoga krāsas mūsu ikdienā  un sadzīvē – zaļš, balts, sarkans.

edieniMājturības skolotājas Indras Stankes  vadībā 6. klašu meitenes iepazīstināja visus ar Itālijas virtuves noslēpumiem.  Galdā tika  pasniegti gan salāti pēc itāļu receptēm – Panzella, Crostini, gan siltie ēdieni, gan deserti –  cantuccini cepumi, Tiramisū kūka, Panna cotta. Meitenes strādāja grupās, un darbs norisa raiti un ražīgi. Visi bija labā noskaņojumā un priecīgi par padarīto, varēja degustēt ēdienus un iepazīties ar receptēm.
4. klašu skolēni kopā ar skolotāju Ē. Drengeri gatavoja maskas, kuras izmantoja improvizētajā masku  gājienā – karnevālā. Itālija ir valsts, kura ir bagāta ar karnevāla – carnevale svinēšanas  tradīcijām.  Parasti tas  notiek katru gadu dažādās Itālijas pilsētās un tiek atzīmēts publiskās parādēs, gājienos, kuru galvenais svētku elements ir tērpšanās maskās. maskas
Tā kā mūsu projekta simbols ir saule, kas ietekmē visus dabas procesus un gadalaikus, 5.klašu skolēni skolotāju Dainas Mediņas un Kristīnes Vilcānes vadībā bija iemācījušies itāļu valodā dziesmu „O sole mio”.  Savukārt 1.b klases teātra pulciņa dalībnieki dziesmas pavadībā, izdejojot un pārvēršoties par ziediem, taureņiem un putniem, mums atnesa Itālijas pavasara noskaņu.
klasitesSkolotāja Ginta Gaiķena vadībā 3. klašu skolēni  izspēlēja spēles, ar kurām mūs iepazīstināja Itāļu kolēģi. Tās bija visiem pazīstamās ”klasītes” un lekšana ar lecamauklu.
Skolotājas Zinaidas Spādes vadībā 3. klašu skolēni iemācījās itāļu deju kadriļa  – quadrille.
Ziemassvētku noskaņu radīja 5.a klases skolniece  Aleksandra Anna Meinerte, kura nodziedāja dziesmu itāļu valodā skolotāja R. Rudzīša pavadījumā. Mūsu 4. klases skolēni nosūtīja itāļu skolēniem sveicienus – zeķītes ar vēlējumiem angļu valodā un izteica vēlēšanos sarakstīties ar itāļu bērniem.saulite
Kā sveicienu no mūsu skolas 6.klases skolēni izveidoja smaidiņu no Itālijas karoga krāsām un to visu nofotografēja.
Mūsu projekta koordinatore  skolotāja Laura Buravcova  no realizētā izveidoja  filmu par Itālijas tradīcijām un saulgriežiem, kura tika aizvesta uz Spāniju un parādīta pārējiem projekta dalībniekiem.
Sagatavoja Zinaida Spāde.