28.februārī Jauno vēsturnieku klubs tikās ar 3.kursa vēstures studentu Valteru Kroiču, lai uzzinātu vairāk par vēsturnieka profesijas apgūšanu augstskolā, kādām prasmēm jāpievērš uzmanība jau tagad, kā norit mācību process augstskolā un kādas ir vēsturnieka darba perspektīvas.

 

Sarunas laikā skolēniem atklājās, ka daudzas ikdienas vēstures stundās izmantotās prasmes noteikti noderēs arī mācību procesa augstākajā līmenī – eseju un pētījumu rakstīšana, prezentāciju veidošana, teksta izpēte un analīze, informācijas meklēšana u.c. Priekšplānā kā nepieciešamas izvirzījās ne tikai vēstures zināšanas, bet arī valodu zināšanas (īpašu angļu valoda), datorikas prasmes un ģeogrāfijas zināšanas. Atkarībā no interesējošajām tēmām noderīgas var būt arī citas svešvalodas, fizika, inženierzinātne, mūzika, vizuālā mākslas un vēl daudzi citi mācību priekšmeti.

 

Sarunas laikā skolēnu uzzināja arī par apmaiņas programmām un to devumu mācību procesā. Tika runāts arī par nākotnes darba iespējām – muzejos, arhīvos, krātuves un , protams, skolās. Skolēni arī tika iedrošināti nezaudēt interesi par kādu konkrētu vēstures tēmu, jo tā var būt viņu ekspertīzes zona, bet tajā pašā laikā nepalaist garām iespēju izzināt visus tematus, jo iedziļinoties tie noteikti var būt interesanti.

 

Tikšanās noteikti ļāva skolēniem labāk izprast, ko jau no pamatskolas posma ir iespējams paņemt līdzi arī tālākajā mācību procesā un kā varētu izskatīties viņu nākotne vēstures zinātnes laukā.

 

Vēstures skolotāja Sabīne Ozoliņa

0 Komentāri

Leave a Comment