Noslēdzies Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Banku, Tallink un pretkrāpšanas kustību #Atkrāpies organizētais finanšu pratības konkurss 1.–4. klašu skolēniem “Mana vārdnīciņa” un 5.–9. klašu skolēniem “Biznesa pasakas”.

 

Starp labākajiem šogad ir arī Jaunmārupes pamatskolas 4. – 6.klašu skolēni.

 

Mācību gada laikā konkursam tika iesniegtas 269 finanšu terminu vārdnīcas no 39 Latvijas skolām, kuras izvērtēja Latvijas Bankas pārstāvji. Īpaši priecājamies, ka mūsu skolai iegūtas divas godalgas – 3.vieta Lizetei Hannai Hincenbergai un 3.vieta Aleksim Šagbazjanam no 4.c klases. Konkursā “Mana vārdnīciņa” tika vērtēti pašu mazāko skolēnu skaidrojumi tādiem ekonomiskajiem jēdzieniem kā darbs, alga, profesija, tirgus, cena, peļņa, ģimenes budžets unciti. Būtiska bija gan skaidrotā termina izpratne, gan sniegtie papildu piemēri vai paskaidrojošie zīmējumi.

 

Savukārt konkursam “Biznesa pasakas” šogad tika iesniegti 276 darbi no 43 skolām. Atzinības konkursā ieguva Audra Paulina, Līva Kadiģe, Hugo Bēniķis un Ivo Marko Spuriņš no 6.klasēm. Apbalvošanas ceremonijā 7.a skolēni kopā ar skolotāju Daci Putāni klātesošajiem dalībniekiem un žūrijas pārstāvjiem demonstrēja savu pasakas iestudējumu. Konkursā “Biznesa pasakas” vērtēšanas kritēriji bija pamatskolēnu ideju novatorisms un oriģinalitāte, kā arī finansiāli drosmīgākie darbi.

 

JA Latvia vadītājs Jānis Krievāns: “Finanšu pratību jāsāk apgūt jau pirmajās klasēs, kad tai piemīt izklaidējošāka ievirze nākotnes zināšanu vārdā. Konkurss ir lielisks rīks, lai palīdzēt bērniem izprast, no kurienes ģimenē parādās nauda un kā ar to saprātīgi rīkoties, tā ļaujot novērtēt arī nopelnītās naudas vērtību. Esmu pārliecināts, ka šo zinību apguve jau skolas solā ļaus nākotnes pieaugušajiem pieņemt atbildīgus finanšu lēmumus visdažādākajos mērogos.”

 

Paldies skolēniem un viņu vecākiem par iesaistīšanos konkursos.

 

Solvita Lauzēja, sociālo zinību skolotāja