Muzeju dienu ietvaros Jaunmārupes pamatskolas skolēni viesojās muzejos.
27. janvārī 6.a un 6.b klase Andreja Upīša muzejā piedalījās interaktīvajā spēlē “Sūnu Ciema zēni”. Skolēni uzzināja, ka šis stāsts ir izdots 8 reizes. Nodarbības laikā viņi ieraudzīja, kādas izskatās dažas no stāstā minētajām senlietām, piemēram, pūra lāde, vīze, bezmēns, saiva, sieks, stops. Pēc tam skolēni viesojās dzejnieka Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī, kur iepazinās ar dažādiem notikumiem no A. Čaka dzīves. Muzeju apmeklējuma laikā veica dažādus uzdevumus. Staigājot pa rakstnieku dzīvokļu istabām, varēja izjust senatnes elpu, ko radīja mēbeles, grāmatas, lustras, čīkstošās grīdas. Dižgaru klātesamības sajūta bija tik reāla, ka šķita – viņi ir tikai uz mirkli izgājuši!
28. janvārī 7.a klase viesojās Kino muzejā. Interesants bija muzeja izkārtojums – katrā muzeja istabā varēja ieiet caur skapja durvīm. Klausoties kino lentes dūkoņā, skolēni vēroja kino “laika lineālu”, muzeja gids radīja priekšstatu par animācijas filmu veidošanu kā laikietilpīgu un sarežģītu procesu! Nodarbības beigās skolēniem bija iespēja noskatīties nelielu mēmā kino īsfilmu.
30. janvārī 5.a un 5.b klase Eduarda Smiļģa Teātra muzejā izdzīvoja interaktīvo programmu “Ādolfa Alunāna skatuves apdzīvošana”, kā arī veidoja “dzīvas fotogrāfijas” par Annas Brigaderes pasaku lugas “Sprīdītis” galvenajiem notikumiem. Nodarbības laikā viņi iejutās režisoru, dekoratoru, scenogrāfiju, suflieru un, pats galvenais, aktieru lomās! Laika mašīna skolēnus aizveda pagātnē, Ā. Alunāna teātrī, kurā ar vienkāršiem paņēmieniem tika radītas dzirdes gleznas – vējš, negaiss, lietus, zirga pakavu klaboņa, šāviens.
Šo tradīciju mēs noteikti turpināsim, jo muzeju kultūra ir kā milzīga bagātību sala, kurā mums, izredzētajiem, tvert brīnumu!
Latviešu valodas un literatūras skolotājas Lelde Bahmane un Inguna Rakule