Šī gada 8. un 9. martā Mālpils kultūras centrā norisinājās Pierīgas bērnu tautas deju kolektīvu skate, kurā piedalījās septiņas Jaunmārupes “Ozolēnu” grupas. Tās bija divas spraigas dienas, kurās žūrija vērtēja apgūto repertuāru, tehniku, precizitāti, muzikalitāti, māksliniecisko izpildījumu un rakstura iezīmes, tautas tērpu valkāšanas kultūru un pareizību, kā arī karta kolektīva kopīgo iespaidu.
Daudziem bērniem šī bija pirmā skate, tādēļ nepacietība, satraukums un vēlme dejot izpaudās emocijās, kuras bija jūtamas pārpārēm. Skates diena ir grūta visiem, it īpaši bērniem, kuriem pacietīgi jāgaida sava kārta. Bet, kad izdzird vārdus “es vairs nevaru sagaidīt, man ļoti gribas dejot”, tā ir medus maize visu ausīm, jo kas var būt skaistāks, kā redzēt jaunu tautas dejotāju paaudzi. To novērtēja arī žūrija, “Ozolēniem” piešķirot sešas pirmās pakāpes un vienu otro pakāpi.
Liels paldies vecākiem un palīgiem, kas bija klāt skates dienās, un palīdzēja bērniem saģērbties. Paldies arī tiem, kas turēja īkšķus no skolas, darba un mājām. Un paldies arī bērniem par centību un izturību.

“Ozolēni” ir vienu soli tuvāk XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem!

Aija Zūle, 2. d klases skolnieka Mikus mamma