No 17. līdz 23.oktobrim Jaunmārupes sākumskola uzņem Comenius projekta “The Wonders of Solstice” dalībvalstu partnerus. Šī ir pirmā projekta tikšanās reize. Visi projekta dalībnieki tika iesaistīti aktivitātēs, kas balstītas uz saulgriežu svinēšanu –Miķeļu, Mārtiņu, Ziemassvētku, Meteņu, Lieldienu, Ūsiņu, Jāņu un Māras dienu tradīcijām. Iepazīstot Latvijas skaistākās vietas, kultūrvēstures mantojumu, dalībvalstu pedagogi viesojās Brīvdabas muzejā, Siguldā, Rundāles pilī, Jūrmalā, Vecrīgā apmeklēja Saules muzeju, maizes ceptuvē „Lāči” iepazinās ar maizes cepšanas tradīcijām un folkloras kopas „Milzkalni” vadībā mācījās latviešu tautas rotaļas un spēles. Iepazīstot Mārupes novadu, projekta dalībnieki viesojās dienas centrā „Švarcenieki”, Mārupes Mūzikas un mākslas skolā un Mārupes novada Domē tikās ar pašvaldības pārstāvjiem.
21.oktobrī Jaunmārupes sākumskolā tika rīkota konference, kurā dalībnieki prezentēja savu valsti un skolu, kā arī balsoja par  dalībvalstu skolu skolēnu veidotajiem logo. Balsojuma rezultātā 1.vietu ieguva Jaunmārupes sākumskolas 6.b klases skolnieces Lāsmas Ozolas darbs, kas apstiprināts par turpmāko projekta logo.
Skolā projekta dalībnieki vēroja atklātās stundas – divas angļu valodā (skolotājas Daina Mediņa un Kristīne Vilcāne) un mūzikā (skolotājas Sindija Tropa un Vineta Elksne), kā arī piedalījās uzvedumā „Brīnumainie saulgrieži”, kurā mūsu skolas skolēni un skolotāji iepazīstināja viesus ar latviešu gadskārtu dziesmām, dejām, rotaļām un latvju rakstu zīmēm.

Latvijas vizītes fotostāstu skatīt šeit….