Jau ceturto gadu Janmārupes pamatskola piedalās lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu un jauniešu žūrija”, ko organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka. Lai veicinātu lasītprasmi, interesi par grāmatu, iepazīstinātu ar jaunāko grāmatu klāstu, lasīšanā tiek iesaistīti gan skolēni, gan viņu vecāki un skolotāji .Katrā vecuma grupā ir jāizlasa grāmatu kolekcija , kas sastāv no sešām jaunākajām grāmatām un jākļūst par šo grāmatu vērtētājiem, tas ir jākļūst par žūrijas locekļiem un līdz janvārim jānobalso par tām, ieejot Nacionālās bibliotēkas elektroniskajā anketā. Skolas ieejas kods jānoskaidro pie bibliotekāres.
Katrs dalībnieks saņems mazu suvenīru un šogad tas būs magnētiņš ar lasītāju sabiedrības attēlojumu.Kad anketas ir apkopotas , tās tiek saskaitītas, analizētas un tiek izveidots tops par populārākajām grāmatām ko paziņo Lielajos lasīšanas svētkos Rīgā.
Liels paldies visiem , kas draudzējas ar grāmatām un ir aktīvi bibliotēkas apmeklētāji.Aicinu arī vecākus piedalīties šajā programmā un kopā ar saviem bērniem apmainīties ar viedokļiem un pārrunāt izlasīto.Pavadiet laiku kopā ar bērniem lasot grāmatas un runājiet ar viņiem . Bērniem patīk, ja viņu viedokli uzklausa un ņem vērā.
Šajā mācību gadā savas skolas gaitas ir uzsākuši pirmklasnieki, kuri ir iepazinušies ar skolas bibliotēku un tās lietošanas noteikumiem. Viņi ir arī vieni no aktīvākajiem grāmatu lasītājiem. Tas priecē un dod cerības, ka grāmatas būs viņu labākie draugi. Lai mums visiem kopā veicas!
Skolas bibliotekāre Z.Spāde