Kurš gan no mums nezina Raini, viņa vārdu noteikti ir dzirdējis katrs. Rainis ir mūsu tautas viens no spilgtākajiem dzejniekiem, dramaturgiem. Rainis ir tik īpašs, ka ar viņa vārdu ir saistīti svētki. Raiņa dzimšanas dienā pirms vairāk nekā 50 gadiem sāka svinēt svētkus dzejai – vienam no skaistākajiem un tajā pat laikā sarežģitākajiem literatūras veidiem. Dzeja ir pants, atskaņas, tēlainība, liriskais ES, emocijas un vēl daudz kas. Vai esi ar dzeju uz TU? Ja ne, nebaidies uzdrīkstēties, viens mirklis, un tu būsi tajā iekšā!

 

Tā kā dzeja ir tik skaista, populāra, drosmīga, saistoša, iedvesmojoša, ar vienu goda dienu tai nepietiek, tāpēc viss septembris tiek saukts par Dzejas mēnesi.
Arī Jaunmārupes pamatskolā Dzejas dienas nepagāja secen. 4.-9.klašu skolēnus literatūras skolotājas Inguna Rakule, Lelde Bahmane un Dace Putāne aicināja pieņemt izaicinājumu – izvēlēties dzeju, kas būtu sasaistāma ar Jaunmārupes pamatskolas 2016./2017.m.g. moto „Pat vismazākajā ūdens lāsē var saskatīt jūras dziļumu”. Tā kā literatūra ir vārda māksla, skolēniem bija jābūt īpaši radošiem un jāvizualizē savs izvēlētais dzejolis. Mākslai robežu nav, tāpēc – uz priekšu!
Pēc ražena divu nedēļu darba 27.septembrī noslēdzās Dzejas dienu mēnesis, kad 4.-9. klašu komandas, viņu atbalstītāju un skolotāji sapulcējās, lai atrādītu paveikto mājas darbu. Visu komandu veikumu vērtēja skolotāju žūrija – literatūras skolotājas Inguna Rakule, Lelde Bahmane, Dace Putāne, matemātikas skolotāja Annija Kaņepāja un skolas bibliotekāre, teātra pulciņa vadītāja, kā arī mākslas mīļotāja Zinaida Spāde. Bet māksla bez tautas atbalsta nevar dzīvot, tāpēc lēmēja balss tika piešķirta arī visiem atbalstītājiem – skolēniem, lai ievēlētu skatītāju simpātiju.
Skolēnu komandas bija ļoti čakli pastrādājušas, visi priekšnesumi bija patiešām lieliski, radoši, skaisti, patiesi, neatkārtojami un paši labākie! Visām komandām izdevās atklāt izvēlētā dzejoļa būtību.
Atsaucība no skolēnu puses bija liela. Tāpēc vispirms lielu PALDIES mēs sakām visiem dalībniekiem!

4.a klasē Amandai Garoza, Loritai Gulbei, Līvai Kadiģei, Patrīcijai Mediņai, kā arī Agritai Evai Kristapsonei, Annijai Kurmei, Danielai Dītrihai.

4.b klasē Beātei Bērzupei, Jasmīnei Lūsei, Madarai Savickai, Paulai Savickai, Andai Puriņai, kā arī otrās komandas dalībniecēm Lindai Antiņai, Martai Biernei un Gabrielai Liepiņai-Zariņai.

4.c klasē Nikolai Janbergai, Emmai Galiņai, Laurai Viktorijai Lagzdiņai, Martai Bakēvicai, Beātei Martai Heiselei, Amandai Podskočajai, Katrīnai Patrīcijai Bārai, Nikolai Ornicānei, Edvardam Sviķim, Martinam Vorpam, Markusam Adrickim, Agnesei Laugalei.

5.a klasē Tīnai Amatai, Rūdolfam Zandreiteram, Ralfam Vinteram, Emīlam Frederikam Hansenam, Robertam Jansonam.

5.b klasē Elīzai Bērziņai, Enijai Krasovskai, Adelei Indrānei.

6.a klasē Paulai Pāvilai, Sanijai Supei, Beātai Jansonei, Marijai Martai Ķeružei, Samantai Pakalnai, Lindai Stumburei, Simonai Laugalei, Kārlim Puriņam, Rūdim Bērziņam.

6.b klasē liels paldies visiem klases skolēniem.

7.a klasē Ernestam Miķelsonam, Ričardam Tomiņam un visām klases meitenēm.

9.a klasē Kārlim Bērziņam un Vitālijam Žakam.

Un nu laiks Jūs iepazīstināt ar sen gaidītajiem rezultātiem. Žūrijai izlemt nebija viegli, tāpēc tā “Žūrijas simpātiju ” piešķīra divām komandām – 6.b klases komandai un 7.a klases komandai.

Ar lielu balsu pārsvaru “Skatītāju simpātiju” ieguva 6.a klases komanda. Pārējā komandas ieguva šādas nominācijas:

4.a klase komanda ,,Iedvesmojošākais priekšnesums”

4.b klases 1.komanda ,,Skanīgākās balsis”

4.b klases2.komanda “Tautiskākais priekšnesums”

4.c klases komanda ,,Dejiskākais priekšnesums”

5.a klases komanda ,,Melnbaltais sapnis”

5.b klases komanda ,,Kustīgākais un lustīgākais priekšnesums”

9.a klases komanda ,,Lielākā uzdrošināšanās”

Cerams, ka nākamgad Tu, kas biji skatītājs, būsi dalībnieks! Ja tomēr ne, tad no sirds atbalstīsi savu klases komandu!

Agate Grunte, Marta Reihmane un skolotāja Inguna Rakule