2017. gada 27 janvārī. projekta «Fortum treneris» ietvaros volejbola volejbola klubs „Biolars/Jelgava” vadīja nodarbības Jaunmārupes pamatskolas 7 – 9 . kl. audzēkņiem Nodarbību laikā skolēniem ir iespēja izmēģināt un pārbaudīt savas prasmes volejbolā, uzlabot spēles tehniku, kā arī saņemt profesionālu spēlētāja ieteikumus.

 

Fortum Treneris” ir „Fortum” sadarbības programma ar sporta organizācijām, kuras mērķis ir popularizēt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu jauniešu vidū un sniegt jauniešiem iespēju izmēģināt savas spējas sportā profesionālu sportistu pavadībā. Programma „Fortum Treneris” aizsākās Somijā un šogad ir sasniegusi arī Latviju, kur „Fortum” sadarbojas ar volejbola klubu „Biolars/Jelgava”.

Biolars/Jelgava Volejbols ir sporta veids ar senām un bagātām tradīcijām, un ik gadus tas kļūst aizvien populārāks. Par to liecina sekmīgi organizētais Baltijas čempionāts volejbolā vīriešiem Schenker līga.  Volejbola klubs Biolars/Jelgava, kas tika dibināts 2010. gadā, savā neilgajā pastāvēšanas laikā ir paguvis kļūt par divkārtēju Latvijas čempionu, Latvijas kausa ieguvēju un 2013. gada  sākumā arī par prestižā Schenker līgas „Super kausa“ ieguvēju. Klubs patstāvīgi izvirza sev ambiciozus mērķus. 2014. gadā volejbola klubs Biolars/Jelgava piedalījās Eiropas konfigurācijas kausos, kuros Latvijas komandas nav piedalījušās 7 gadus. Mūsu komandu apvieno jaunība un pieredze. Komandā ir 12 spēlētāji, vecuma grupā no 18 līdz 40 gadiem. Papildus sporta aktivitātēm visi komandas spēlētāji strādā vai mācās. Treniņi notiek 6 reizes. Sagatavošanas posms sākas vasaras vidū jūlijā, un ilgst līdz aprīļa beigām. Sezonā komanda vidēji aizvada ap 40 spēlēm. Komanda piedalās apvienotajā Latvijas/Igaunijas volejbola Schenker līgā, kurā startē 7 Igaunijas un 5 Latvijas spēcīgākās komandas. Katru gadu komanda startē Latvijas kausa izcīņā, kurā cīnās par Latvijas čempiona titulu. Starpsezonas laikā komandas spēlētāji piedalās šobrīd ļoti populārajos pludmales volejbola turnīros Latvijā un ārpus tās.

Gints Gaiķens