Nepieciešams tikai nedaudz, lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu: pārdomāts uzturs, regulāras fizikās aktivitātes un dažādi citi veselīga dzīvesveida paradumi. Mūsu skolā jau vairākus gadus ir Eiropas Savienības atbalstīta programma, kuras ietvaros skolēni 28 Eiropas valstīs bez maksas saņem svaigus dārzeņus un augļus.
Jaunmārupes pamatskolā programma “Augļi skolai” tiek īstenota no 2010./11.m.g. Katru gadu no novembra līdz februārim mūsu skolēni trīs reizes nedēļā bez maksas saņem augļus un dārzeņus. Jau vairākus gadus skolā tiek īstenota programma ”Skolas piens”. Skolēniem tiek dota iespēja katru dienu, visa mācību gada garumā, baudīt glāzi svaiga piena. Tika veiktas skolēnu un vecāku aptaujas, lai vērtētu skolēnu zināšanas par veselīgu dzīvesveidu un pārtikas produktiem. Pēc aptaujas rezultātiem tiek secināts, kā bērniem visvairāk garšo gurķi, burkāni, āboli un bumbieri. Mūsu skolēni labprāt piedalās programmā un bauda piešķirtos augļus, dārzeņus un pienu. Pētījumu rezultātus var apskatīties http://www.bior.lv/lv/left-menu/aktualitates/aktualitates/programma-augli-skolai
Veselīgs dzīvesveids ir pamats labai pašsajūtai un sasniegumiem mācībās un sportā. Tas nodrošina pilnvērtīgu organisma attīstību un labu izskatu, dod vairāk enerģijas un pasargā no slimībām. Lai vienmēr mēs visi būtu veseli un enerģiski!

Jaunmārupes pamatskolas medmāsa Svetlana Sjakste