27. septembra saulainā rītā mūsu skolas pagalmā, nu gluži kā tāda varena zemes bite, ielīgoja autobuss. Kādi gan prieki “Saulīšu” grupas bērniem – ar autobusu uz “Mārzemīti”, kur bērniem tiks rīkoti sporta svētki “Krāsainais rudentiņš”. “Mārzemītes” pagalmā mūs sagaida pats Rūķu Direktors, tikai padotie rūķi tādi…, nu tādi, kuriem nepieciešama bērnu palīdzība… Sākām iepazīties – Traktora rūķis, Ķirbju rūķis, Ražas, Kārtības, Kartupeļu rūķi un rūķis, kam salūzis lietussargs. Nu kārta mums – vareni noskandējām savu devīzi, izvingrojāmies ar vecāku sagādātajiem lapu pušķiem un apsolījām rūķiem palīdzēt. Rūķu Direktors izsniedz mums maršruta karti un dodamies ceļā.

Pirmais mūs sagaida Kartupeļu rūķis un liek kāpt maisā. Bet ar to vēl nav gana – liek arī lekt! Oi! Grūti gāja, bet galā tikām! Tagad ar traktoru jāved kartupeļi mājās. Re, re, kur mūs jau gaida Traktora rūķis, tikai ceļu izvēlējies tādu bedrainu, celmainu, bet mums jau nekas nav par grūtu. Tālākais ceļš ved pie Ražas rūķiem – meklē nu , kur pēc lielām lietavām paslēpušies burkāni un kartupeļi. Nu tie Ražas rūķi – darbs ne pa jokam. Kas tur aiz kalniņa spīd kā tāda saulīte? Tas jau Ķirbju rūķis lūdz, lai palīdzam aizvizināt viņa brālīšus uz pagrabu, Lūdzu! Vai tad mums grūti? Palūk! Sēž viens nobēdājies rūķis – šim esot saplīsis lietussargs. Ņemam āmuriņus un labojam. Viens un divi gatavs! Nu var parotaļāties ar lietus lāsītēm.
Uh! Klāt pēdējais darbs – jāsalasa atkritumi un vēl tie jāsašķiro. Kārtības rūķi tik smaida. Arī šo darbu padarījām. Un tur jau rūķu Direktors aicina visus kopā, tencina par palīdzēšanu, uzkarina kaklā šokolādes medaļu un vēl cienā ar riekstainu kliņģeri. Nu kas var būt labāks par šo… Bet mēs sakām LIELU PALDIES “Mārzemītes” rūķu saimei par šo jauko, krāsaino un izdevušos dienu!

Sporta svētkos kopā ar bērniem bija Jaunmārupes pamatskolas skolotājas Ruta Ļesņičija, Zaiga Savicka un Indra Ģērķe