Kā jau katru gadu, arī šogad no 19. līdz 28. februārim Jaunmārupes pamatskolā norisinājās svešvalodu nedēļa, tās laikā īstenojot dažādas tematiskās angļu, krievu un vācu valodas mācību stundas un organizējot vairākus kopīgus pasākumus.

Svešvalodu nedēļu atklāja 1. klašu skolēnu izstāde “The Puppet Show”, kurā bija apskatāmi 106 pirmklasnieku veidotie roboti un lelles, kas pārsteidza ar skolēnu izdomu un radošumu.

Mūsu skolā lielu popularitāti ir ieguvis vārdiņu burtošanas konkurss “Spelling Bee”, kurā šogad iesaistījās 3.- 6. un 9. klašu skolēni. Arī 2. klašu skolēni atkārtoja angļu valodas alfabētu un mācījās izburtot savu vārdu un uzvārdu. Burtošanas konkursa ietvaros tika noteikts labākais burtotājs katrā klašu grupā.

22. un 23. februārī norisinājās angļu valodas olimpiādes vairākās klašu grupās. Trešo klašu grupā 1. vietu ieguva Katrīna Jansone (3.c), 2. vietu – Sindija Čaunāne (3.b) un 3. vietu – Adelīna Straujuma, ceturto klašu grupā 1. vietu ieguva Valters Markuss Auza (4.e), 2. vietu – Ēriks Grieze (4.d) un 3. vietu – Laura Liepiņa (4.a). Piekto un sesto klašu grupās 1. vietu ieguva Nīls Sets (6.b), 2. vietu – Laura Viktorija Lagzdiņa (5.c) un 3. vietu – Agate Grunte (6.b). Septīto un astoto klašu grupā pārliecinoši 1. vietu ieguva Mārcis Melkins (8.b), 2. vietu – Dženifera Džeina Makenzija-Freizerre (7.b) un 3.vietu – Marija Ķeruže (7.a).

27. februārī, pirmo reizi svešvalodas nedēļas ietvaros, norisinājās 6.-9. klašu publiskās runas konkurss, kur skolēni uzstājās publikas priekšā un prezentēja savas iepriekš sagatavotās runas angļu un krievu valodā. Šī gada tēma bija “Esmu lepns/-a būt Latvietis/-e”. Skolēni dalījās ar lietām, kas liek viņiem lepoties ar Latviju gan daloties ar savas ģimenes vēsturi, gan apskatot mūsu valsts bagāto literatūras krājumu. Krievu valodas konkurencē savas prasmes pierādīja 3 skolnieces – Džeina-Dženifera Makenzija-Freizere, Odrija Žozī Vīka un Ance Celma. Savukārt angļu valodas konkurencē piedalījās septiņi skolēni. Pirmo vietu ieguva 7.b klases skolniece Anna Gabriela Jūra, otro – 7.b klases skolniece Lelde Kurme, bet trešo – 8.b klases skolēns Roberts Pauls Briedis. Arī nākamajā mācību gadā šī tradīcija tiks turpināt, piesaistot arī citas svešvalodas.

Svešvalodu nedēļa noslēdzās ar sadziedāšanās pasākumu “Let’s Sing”, mūsu skolā apgūstamajās svešvalodās, kurā piedalījās 3.a, c, 4.a, b, e un 5.a, b, c klases, dziedot dziesmas angļu, krievu un vācu valodā. Jau no janvāra sākuma skolēni kopā ar svešvalodu skolotājām izvēlējās dziesmas, sasaistot to ar skolas šī gada moto “Mācāmies no zemes spēku, darām mūsu zemi svētu”. Skolēni cītīgi no galvas mācījās dziesmas vārdus, domāja par kustībām un tērpiem, kā arī veidoja dekorācijas savam priekšnesumam.

Paldies skolēniem par aktīvu dalību organizētajos pasākumos, kā arī svešvalodu skolotājām par ieguldīto darbu pasākumu īstenošanā, kopjot un attīstot skolas ikgadējās tradīcijas.

Svešvalodu skolotāju vārdā Evija Martuša