Pirms Lieldienu noskaņās šī gada 29.martā, 6.b klase devās ekskursijās uz Latvijas Nacionālo Vēstures Muzeju. Ekskursijas mērķis bija nostiprināt skolēnu stundās gūtās zināšanas par Latvijas vēstures senāko laika posmu, aplūkot muzejā pieejamos eksponātus un iepazīt vēsturi ārpus mācību grāmatu robežām.
Ekskursijās laikā skolēni tika iepazīstināti ar dzīvi Latvijas teritorijā sākot ar akmens laikmetu un pirmo cilvēku ienākšanu, beidzot ar dzelzs laikmetu, kurā izteikti veidojās senlatviešu cilšu atšķirīgās kultūras. Skolēni varēja aplūkot senos darbarīkus un sadzīves priekšmetus, uzmērīt etnogrāfiskos tautas tērpus un aptaustīt senajos laikos izmantotos materiālus. Lai atkārtotās zināšanas paliktu atmiņā vēl labāk, skolēni aizpildīja muzeja piedāvātās darba lapas, meklējot atbildes uz jautājumiem stendos un gides stāstījumā.
Šāda veida ekskursijas noteikti tiks atkārotas, jo tās paplašina skolēnu redzes loku un ļauj apzināties, ka vēsture nav tikai grāmatās rakstītais, bet arī īsti priekšmeti un atradumi.
Vēstures skolotāja un 6.b klases audzinātāja Sabīne Ozoliņa