1. jūnijā Jaunmārupes pamatskolā notika vasaras šaha turnīrs, kurā šoreiz piedalījās arī 6 spēlētāji no Babītes vidusskolas, kurus trenē treneris Viesturs Kapče. Kopā turnīrā spēlēja 19 dalībnieki, no kuriem divi bija ar II sporta klasi šahā, četri ar III un divi ar IV. Interesanti, ka šajā, pēc kārtas piektajā skolas turnīrā, tāpat kā iepriekšējos, bija nepāra dalībnieku skaits, kas katrā kārtā vienam dalībniekam deva iespēju atpūsties un iegūt punktu bez spēles.

Turnīrs tika izspēlēts 7 kārtās un pirmo vietu šoreiz nevarēja noteikt tika pēc punktu skaita, bija jāņem vērā arī papildrādītāji. Grūtā cīņā un ar nelielu veiksmes palīdzību par uzvarētāju kļuva Miks Henrijs Hincenbergs (6.a) ar 6 punktiem. Otro vietu arī ar 6 punktiem ieguva Jānis Zaķis (8.b), bet trešo vietu ar 5 punktiem ieguva Marks Mucenieks (8.a), pēc papildrādītājiem apsteidzot Kristianu Raudenieku (2.a), kuram ceturtā vieta. Piekto vietu ieguva Adrians Slava ar 4,5 punktiem, līdz ar to izpildot arī IV sporta klasi šahā. Labākais no Babītes vidusskolas bija Ralfs Linga (1.e), kas ar 4 punktiem ieņēma 6. vietu. Pirmo vietu meitenēm izcīnīja Evelīna Dronka no Babītes vidusskolas 2. d klases.

Katrs turnīra dalībnieks balvā ieguva medaļu, bet pirmo trīs vietu īpašnieki un labākā meitene tika pie diplomiem un Jaunmārupes pamatskolas dāvātām balvām.

Turnīra rezultāti.

Jāatzīmē, ka šī turnīra uzvarētājs Miks Henrijs Hincenbergs ir triumfējis jau trīs turnīrus pēc kārtas!

Runājot par citiem šaha turnīriem un to rezultātiem, ar prieku varu paziņot, ka jau trīs mūsu skolas audzēkņi ir oficiāli izpildījuši II sporta klasi šahā. Pirmais to paveica Ivo Marko Spuriņš šajā turnīrā. Tikai pēc nedēļas viņam pievienojās Marks Mucenieks un Jānis Zaķis, kas turklāt arī izcīnīja attiecīgi pirmo un otro vietu šajā turnīrā.

Mēģinot izveidot labāko spēlētāju sarakstu pa treniņu grupām radās neliela dilemma, kurā vietā ierindot Miku Henriju Hincenbergu, kuram vēl ir III sporta klase, bet rezultāti un spēle liecina par to ka viņš spēlē jau II sporta klases līmenī, turklāt labāk nekā pārējie skolas audzēkņi. Šoreiz izvēlējos neņemt tik ļoti vērā oficiālo sporta klasi, tajā pašā laikā aicinot gan Miku, gan pārējos audzēkņus aktīvi piedalīties dažādos šaha turnīros, kuros iespējams iegūt oficiālas sporta klases un attīstīt savas spēles līmeni.

Labāko spēlētāju sarakstā atrodas tikai pietiekoši aktīvie audzēkņi, ņemot vērā dalību gan treniņos, gan turnīros.

Paldies visiem audzēkņiem par sadarbību un lai izdevusies vasara!

Šaha treneris Valdis Troņenkovs