22.janvārī 4.klašu audzēkņiem notika karjeras izglītības pasākums “Soli pa solim” projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Skolēni un klases audzinātājas tikās ar karjeras konsultantu Mārtiņu Geidu. Pasākuma mērķis un uzdevumi bija veicināt izpratni par attiecību nozīmīgumu stabilas karjeras veidošanā; skolēnu spēju, prasmju, interešu izvērtēšana; savu vērtību apzināšanās un skolā iegūto zināšanu nozīmīgums profesijas izvēlē, kā arī darba pasaules, jaunu izgudrojumu iepazīšana un izpratne par to, kā šīs zināšanas var noderēt turpmākās karjeras pilnveidē.

Skolēnu atziņas:

  • Es sapratu, ka ir jāizvērtē visas iespējas un jāmēģina no visa spēka censties, tad tev viss izdosies. Nekad nevajag teikt, ka es nevaru, pirms neesi izmēģinājis. Mani ieinteresēja, kāds ir viņa dzīves stils. Es uzzināju, ka lai sasniegtu mērķi ir, jāstrādā cītīgi.
  • Es uzzināju, ka dzīvē tu vari darīt daudzas lietas nevajag obligāti strādāt tikai vienā darbā. Man patika klausīties, ko pasniedzējs saka un minēt kādas profesijas darbojās filmiņā. Es sapratu, ka tu vari būt, kas vien vēlies   – hokejists frizieris un citas profesijas. Man patika!
  • Es uzzināju par jaunu izgudrojumu, ko sauc par līdzsvara krēslu. Mani ieinteresēja dažādas profesijas. Es sapratu, noskaidroju, cik reižu var mēģināt Latvijā un citās valstīs. Vēl es sapratu, kā rodas jaunas idejas.
  • Es iemācījos ka ir 7 reizes jāmēģina izdarīt darbu pirms tu saki, ka tev nekas “nesanāk”! Mani interesēja, ar ko pasniedzējs nodarbojas un vai esmu viņu kaut kur redzējusi! Es pēc nodarbības sapratu, ka ir daudz vairāk profesiju nekā es domāju!
  • Es uzzināju kad Latvijā ir 4000 profesiju. Mani ieinteresēja fakts, ka cilvēks vienlaicīgi var strādāt vairākās profesijās. Ir svarīgi skolā labi mācīties, jo nevar zināt kādu profesiju izvēlēšos.
  • Es uzzināju par to, kā tika izgudrota gumija. Kad izgudrotājs mēģinājis 50 000 reižu, un beigās sanāca izveidot gumiju. Man ieinteresēja tas, kā tas ir iespējams, ka karjeras konsultantam ir 47 profesijas. Man šķiet, ka tas nav iespējams, savos 42 gados. Jo, lai būtu veiksmīgs savā karjerā ir jāmācās, jāpraktizējas gadiem ilgi, un, tad tu vari sevi saukt par profesionāli. Šī konsultācija bija izklaidējoša, interesanta. Patika, ka karjeras konsultants stāstīja daudz jokus.

Solvita Lauzēja