Š.g. 29.novembrī Jaunmārupes pamatskolas 5.a un 5.e klases skolēni projekta ,,Skolas soma” ietvaros devās uz Rīgu. Pirmā pieturvieta bija Rīgas Centrālā bibliotēka, kurā skolēni tikās ar rakstnieci, tulkotāju Liliju Berzinsku.

Lilija Berzinska iepazīstināja ar sevi, kā arī rakstnieka un tulkotāja profesiju, stāstīja, kā top viņas grāmatu sižeti, kā notiek grāmatu tulkošanas darbs. Skolēni ar lielu interesi un aizrautību klausījās rakstnieces stāstījumu, uzdeva daudz jautājumu. Šī bija lieliska iespēja iepazīt un būt blakus rakstniekam, parunāties ar viņu, padalīties ar interesantām idejām. Pēc tikšanās ar rakstnieci skolēni ar liftu devās uz bibliotēkas 7.stāvu, pa ceļam paraugoties uz Rīgas panorāmu no augšas. Bibliotēkas 7.stāvā bija skatāma Latvijas simtgadei veltītā ceļojošā izstāde ,,100 grāmatas bērniem”, kurā savas bērnības grāmatas varēja skatīt vairāku paaudžu cilvēki.

Pēc bibliotēkas apmeklējuma skolēni devās uz vienu no greznākajām ēkām Rīgā – Latvijas Nacionālās Operas un Baleta teātri, kurā gida pavadībā iepazina ēku. Skolēni uzzināja daudz interesantu lietu gan par pašu ēku, tās celtniecību, atjaunošanu. Izstaigāja to no pirmā līdz pat pēdējam stāvam, pabija uz skatuves, aizskatuvē, kā arī prezidenta ložā, netraucējot māksliniekus, pavēroja baleta mākslinieku mēģinājumu. Uzzināja, cik daudz un dažādu profesijas pārstāvju strādā šinī ēkā. Skolēni nebeidza sajūsmināties par šīs ēkas grezno un karalisko izskatu.

Tas bija viens brīnišķīgs piedzīvojums!

5.a klases audzinātāja Inguna Rakule un 5.e klases audzinātāja Una Moiseja