2019.gada 4. janvārī daudzi mūsu skolas audzēkņi, kā arī ciemiņi no Babītes vidusskolas ieradās uz Jaunmārupes pamatskolas ziemas šaha turnīru. Turnīrā piedalījās 18 dalībnieki, no kuriem divi dalībnieki bija ar II sporta klasi šahā, divi ar III un pieci ar IV sporta klasi.

Šajā turnīrā ar diplomiem tika apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji, kā arī labākā meitene. Turnīram bija arī daudzas skolas sarūpētas papildus balvas, kur labāko rezultātu īpašnieki varēja izvēlēties sev tīkamāko, balvas saņemot visiem dalībniekiem.

Turnīra rezultāti

Pirmajā kārtā gandrīz visi starta rangā zemāk izliktie spēlētāji cieta zaudējumus, izņemot Kārli Kristapsonu, kurš nospēlēja neizšķirti ar IV sporta klases īpašnieku no Babītes vidusskolas, Emīlu Bergmani.

Otrajā kārtā, lai arī cīņas jau ritēja daudz sīvāk, pie pirmajiem galdiņiem favorīti izcīnīja uzvaras, tomēr III sporta klases īpašniekam Kristapam Skudram nācās samierināties ar neizšķirtu partijā pret Adrianu Slavu, kuram IV sporta klase. Šī partija noslēdzās ar “cietoksni”, bandinieku galotnē izveidojās tāda situācija, ka iespējams izdarīt gājienus tikai ar karaļiem, bet katras puses karalis ir spiests palikt savā laukuma pusē, tādējādi vairs nebija iespējams panākt uzvaru kādai no pusēm, lai arī kādi gājieni tiktu izdarīti.

Trešajā kārtā sāpīgu zaudējumu pie pirmā galdiņa piedzīvoja Kristians Raudenieks partijā pret savu dvīņubrāli Marku Raudenieku. Pie otrā galdiņa Ilvars Arājs uzvarēja Kārli Kristapsonu, tādējādi par turnīra līderiem kļuva Markus Raudenieks un Ilvars Arājs.

Ceturtajā kārtā nopietnu pieteikumu uzvarai turnīrā izdarīja Markus Raudenieks, kurš pārspēja Ilvaru Arāju, iegūstot jau 4 punktu. Kristians Raudenieks panāca uzvaru pār Kristapu Skudru un kopā ar Ilvaru Arāju, Miku Račko un Renāru Senkānu veidoja iedzinēju grupu ar 3 punktiem.

Piektajā kārtā ļoti negaidītu zaudējumu piedzīvoja līdzšinējais turnīra līderis Markus Raudenieks, kurš uzvarētā pozīcijā nenovērtēja pretinieka, Renāra Senkāna, draudus savam karalim, par ko tika sodīts ar matu. Pie otrā galdiņa Kristians Raudenieks cīnījās neizšķirti ar Ilvaru Arāju, līdz ar to, pēc šīs kārtas vadībā bija Markus Raudenieks un Renārs Senkāns ar 4 punktiem, bet ļoti tuvu bija vēl četri spēlētāji ar 3,5 punktiem.

Sestajā kārtā, uzvarot savas partijas, vadībā izvirzījās Markus Raudenieks, bet puspunktu aiz viņa, Kristians Raudenieks un Kristaps Skudra. Pēc turnīra situācijas bija skaidrs, ka kāds no šīs trijotnes arī būs turnīra uzvarētājs.

Izšķirošajā, septītajā kārtā pie pirmā galdiņa Markus Raudenieks nospēlēja neizšķirti ar Kristapu Skudru, savukārt Kristians Raudenieks pārspēja Adrianu Slavu, bet Renārs Senkāns uzvarēja Emīlu Bergmani. Tādējādi uz pirmo vietu pretendēja Kristians Raudenieks un Markus Raudenieks ar 5,5 punktiem, bet uz trešo – Kristaps Skudra un Renārs Senkāns ar 5 punktiem. Precīzu vietu sadalījumu noteica papildrādītāji, koeficienti, kur īsi paskaidrojot, priekšroka tiek dota tiem spēlētājiem, kuru pretiniekiem ir vairāk punktu. Galarezultātā par turnīra uzvarētāju kļuva Kristians Raudenieks, otro vietu ieguva Markus Raudenieks, bet trešo vietu ieguva Kristaps Skudra. Labākā meitene turnīrā bija Kate Pandare, kurai gan šoreiz nebija konkurenšu, bet ar visu to, viņa parādīja labu rezultātu, iegūstot 3 punktus. Turnīra rezultāti bija ļoti blīvi, neviens dalībnieks nespēja izvairīties no vismaz viena zaudējuma, kā arī katrs dalībnieks izcīnīja vismaz vienu uzvaru.

Pie reizes informēšu par nesen notikušiem citiem šaha turnīriem ar dalībniekiem no Jaunmārupes pamatskolas.

Matīss Blumers piedalījās iesācēju klasifikācijas turnīrā, iegūstot 4 punktus no 8 iespējamiem un izcīnot 12. vietu 31 dalībnieka konkurencē. Turnīra rezultāti.

Kristians Raudenieks un Markus Raudnieks piedalījās III sporta klašu klasifikācijas turnīrā, , abiem iegūstot 6 punktus no 8 iespējamiem, izcīnot savstarpēji dalītu 2. vietu un izpildot II sporta klasi. Turnīra rezultāti.

Marks Mucenieks un Jānis Zaķis piedalījās Rīgas atklātajā ātrspēles turnīrā, šoreiz krietni labāks rezultāts bija Jānim Zaķim, kurš ar 4 punktiem 8 partijās 52 dalībnieku konkurencē ieguva 28. vietu. Jāatzīmē, ka Jānim pagaidām vēl ir II sporta klase, bet šajā turnīrā piedalījās gandrīz tikai I sporta klases vai stiprāki spēlētāji, tā ka šis viņam ir ļoti labs rezultāts. Turnīra rezultāti.

Nākamais skolas šaha turnīrs tiek plānots pavasara brīvlaika nedēļā 11.-15. martā un tas būs vienlaikus arī atlases turnīrs Latvijas skolu šaha olimpiādei, kuras tradīcijas tika atjaunotas pērn un kurā aktīvi piedalījās arī mūsu skolas audzēkņi.

Vēl no nozīmīgiem turnīriem jāmin U-10 un U-16 Latvijas jauniešu šaha čempionāta pusfināli, kas notiks janvāra beigās un februāra sākumā. Tajos savus spēkus izmēģināt plāno Markus Raudenieks, Kristians Raudenieks un Marks Mucenieks. Savukārt 23. un 24. februārī notiks populārā bērnu komandu šaha turnīra “Cerību kauss” pusfināls. Tajā drīkst piedalīties bērni līdz 12 gadu vecumam (2006. gadā dzimušie un jaunāki). Komandas cīnās pie 4 galdiņiem, pie 4. galdiņa jāspēlē meitenei.

Protams, ir vēl daudz citu gaidāmo turnīru, par kuriem informēju treniņos, e-klasē un citos saziņas kanālos, aicinu trenēties un piedalīties tajos!

Šaha treneris Valdis Troņenkovs