Jaunmārupes pamatskolas 5.b un 6.b klases skolēni piedalās radošo darbu konkursā „Mana kā valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”.

Turpinot aizsākto tradīciju, Valsts prezidenta kanceleja aicina visu Latvijas skolu 5.-12.klašu skolēnus no 23. septembra līdz 27. oktobrim piedalīties radošo darbu konkursā „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā”, sacenšoties par iespēju kopā ar Valsts prezidentu 18. novembrī valsts svētku koncertā teikt savu uzrunu visai Latvijai.

 

Konkursa uzdevums ir rakstiskas esejas vai video veidā izklāstīt, ko teiktu skolēns 18.novembra uzrunā, ja viņš būtu Valsts prezidents. Konkursā skolēni var piedalīties individuāli, vai arī radošo video darbu veidot komandā līdz trim cilvēkiem.
Desmit labāko darbu autori pirms Latvijas dzimšanas dienas tiksies ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, saņems piemiņas veltes, iepazīsies ar Valsts prezidenta kancelejas darbu Valsts prezidenta pagaidu rezidencē Melngalvju namā. Tāpat dalībnieki sacentīsies par iespēju kopā ar Valsts prezidentu 18.novembrī – Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas koncertā teikt savu uzrunu visai Latvijai.
Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu patriotismu, lepnumu par savu valsti, interesi un izpratni par Valsts prezidenta vietu, lomu un tā funkcijām. Radošie darbi tiks izstādīti skolas vestibilā no 10. līdz 21. novembrim.
Latviešu valodas un literatūras skolotāja Lelde Bahmane