Karjeras projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, 21.novembrī un 22.novembrī 4.a un 9.b klašu audzēkņi piedalījās karjeras pasākumā “Veru durvis uz tehnoloģiju profesiju” un apmeklēja vienu no lielākajiem 3D printeru centriem Baltijā “Baltic 3D” tepat Rīgā. Skolēni tika iepazīstināti ar 3D printeru darbību, printēšanai nepieciešamajām lietām un, protams, par profesijām saistībā ar 3D printeriem – 3D dizaineri, grafisko dizaineri, printeru inženieri. Skolēni izzināja IT profesiju darba vidi, instrumentus, tehnoloģiju attīstību un nozīmi gan Latvijas, Baltijas un pasaules mērogā.

Skolēniem tika dota vienreizēja iespēja darboties arī praktiski un iejusties modelētāju kurpēs. Izmantojot heptisko roku, nodarbībā “Projektē pats” bērni modelēja māla figūru vienā no 3D printeru populārākajām programmām. Ekskursijas laikā skolēni iepazinās ar uzņēmuma izgatavotajām precēm, kā arī tika pie pārsteiguma balvām.

Skolēnu iegūtās atziņas:

4.a klases atziņas:

  • Es uzzināju, ka taisīt 3D modeļus nav viegli un ka printeru telpā ir ļoti karsts. Es gribētu strādāt šādā profesijā, jo izskatījās interesanti.
  • Uzzināju, ka lai speciāli izmācītos par 3D dizaineri ir jāmācās Anglijā. Es negribu strādāt šādā profesijā, jo tur ir daudz darba. Interesanti bija ar 3D pildspalvu izmēģināt taisīt detaļu.
  • Mēs uzzinājām, kādus materiālus liek printerī, lai tas izprintētu lietu un izstāstīja par profesijām, kuras strādā šajā centrā. Man patika, ka stāstīja par 3 D dizaineri, un es arī par tādu gribētu strādāt.
  • Strādājot 3D printeru profesijās ir vajadzīgas daudz prasmes, vajag iet apmācībās, lai precīzi uztaisītu kādu lietu, ko vajag. Es nevēlētos strādāt šādā profesijā, jo man ne īpaši patīk darbs ar datoriem.

9.b klases atziņas:

3D printeri ir jauna un ļoti interesanta tehnoloģija, kuru var pielietot dažādos veidos, un es pieļauju, ka vēlētos strādāt šādā centrā par 3D dizaineri, jo darbs varētu būt radošs un ir iespēja strādāt ar jaunām tehnoloģijām.

  • Šādā darbā nav daudz stresa, bet jābūt ļoti uzmanīgam.
  • Bija ļoti interesanti un forši uzzināt kaut ko jaunu, bet es nevēlētos strādāt šādā profesijā, jo tā ir ļoti sarežģīta.
  • Bija interesanti, bet es nevēlētos strādāt šādā profesijā, jo datorika nav viena no manām interesēm.
  • Es uzzināju, kādus materiālus izmanto 3D printēšanā, kā veido objektus un uzzināju, cik izmaksā gan printeri, gan darbs šādā uzņēmumā.
  • Bija pamācoši un interesanti, un es domāju, ka nākotnē strādāšu šādā profesijā.
  • Man visinteresantāk likās strādāt darbnīcā Projektē pats, kur varēju ar “modelēšanas roku” izmēģināt, kā projektēt detaļu. Es sapratu, ka gribētu strādāt šādā profesijā.

4.a klases audzinātāja Evija Martuša, 9.b klases audzinātājs Alvis Reinis un pedagoģe karjeras konsultante Solvita Lauzēja