21.janvārī, 1b. klasē, balstoties uz kompotenču pieeju mācību procesa realizēšanā, tika organizēta mājturības stunda, kurā skolēni  gatavoja salātus. Stunda ilga 80 min.

 

Skolēni ievēroja higiēnas prasības, apsēja priekšautus, nomazgāja rokas. Stunda sākās ar plāna rakstīšanu, kurā tika atspoguļoti uzdevumi, kuri jāveic, lai varētu pagatavot salātus.

 

Matemātikas stundā skolēni apguva masas mērvienības, kuras mājturības stundā viņi nostiprināja, izpētot pirkuma čeku, etiķetes uz produktiem. Iepazinās ar produktu izmaksām. Latviešu valodā skolēni  pētīja un norakstīja recepti, guva priekšstatu, ka receptes ir dažādas un ka tās ir nepieciešamas, lai zinātu kādi produkti  vajadzīgi, lai pagatavotu sev vēlamo. Dabaszinības stundā skolēni  mācījās par dārzeņiem, mājturības stundā, viņi varēja izmantot šīs zināšanas, lai zinātu, kādi izskatās dārzeņi, izgaršot to garša. Veselības projekta ietvaros, skolēni iepazinās ar izglītojošu lekciju, kurā guva zināšanas par veselīga uztura šķīvi.

 

Skolēni sadalījās grupās, katra grupa grieza dažādus dārzeņus, pēc tam tos sabēra kopīgā bļodā. Skolotāja kopā ar dažiem skolēniem demonstrēja, kā pagatavot vienkāršu salātu mērci. Ar gatavoto mērci pārlēja salātus, skolēni tos samaisīja, pēc tam, ar skolotājas palīdzību, skolēniem tika izkārtoti salāti uz šķīvja, katrs skolēns uzsmērēja sev sviestmaizi un kopīgi degustējām savu veikumu.

 

Mājturības stundā plānotais tika realizēts. Skolēniem stunda patika, viņi bija gandarīti par to, ka izdevās ļoti garšīgi un veselīgi salāti. Skolēni ar iedvesmu stāstīja, ka mēģinās šos salātus pagatavot kopā ar ģimeni.

 

Prieks un iedvesma turpināt veidot līdzīgas stundas, kurās skolēni var praktiski izmantot iepriekš gūtās zināšanas.

 

Skolotāja Sanita Ķepiņa