Novembris ir notikumiem bagāts mēnesis, arī 8.a klases skolēniem – Kārlim Jurkānam, Ralfam Vinteram, Valteram Zandreiteram, kuri piedalījās starptautiskajā konkursā “Ventspils IT challenge 2019” kopā ar skolotāju Jāni Rožlapu.

 

Konkurss palīdz skolēniem attīstīt prasmes un zināšanas informācijas tehnoloģijās un tās spēt prasmīgi izmantot dažādu aizraujošu uzdevumu izpildē. Konkurss paplašinās ar katru gadu un tajā dalībnieki piedalās no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas, kur skolēni sacenšas četrās dažādās vecuma grupās.

 

Konkursa norise bija divās kārtās, kur pirmajā kārtā skolēni izveidoja telefona aplikācijas prototipu un veidoja apskata video par to. Tiekot uz fināla jeb klātienes kārtu skolēni sacentās ar vēl 17 komandām savā vecuma grupā.  Konkursa klātienes kārta norisinājās 3 dienas Ventspilī. Konkursa organizatori bija parūpējušies gan par brīvā laika aktivitātēm, gan naktsmītnēm. Ierašanās dienā bija vakara sadraudzības pasākums, kurā dalībnieki varēja iepazīt jaunus cilvēkus caur dažādām aktivitātēm, kuriem nākamajā dienā bija jā stājas pretī uzdevumu izpildē. Otrā konkursa diena norisinājās uzdevumu izpildē skolēniem un skolotājiem. Trešā diena tika aizvadīta dažādās ekskursijās pa Ventspili, skolēni varēja iepazīt gan jauno koncertzāli “Latvija”, gan apskatīt “Kurzemes Democentrs” piedāvātās aktivitātes IT jomā, kā arī Ventspils jaunrades nama interesantais apmeklējums.

 

Komanda ieguva atzinības rakstu un skolotāju balvu un protams labi pavadītu un notikumiem bagātu laiku Ventspilī. Komanda “Jaunmārupieši” gatava startēt konkursā arī 2020. gadā.

 

Skolotājs Jānis Rožlapa