30.janvārī skolā notika karjeras pasākums “Veru durvis uz profesijām animācijā”, kurā piedalījās 4.b, 4.e, 5.a, 5.e un 6.b klases. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Nodarbības pirmajā daļā dalībnieki noklausījās lekciju par dažādām profesijām animācijā. Lekciju papildināja grafiskais materiāls – fotoreportāža, kas paskaidroja katras profesijas specifiku un animācijas filmu fragmenti. Vizuālo materiālu papildināja stāstījums par darbu, ko veic katras profesijas pārstāvis, kā arī neliels stāstījums par katru konkrēto personu, kura raksturo šo profesiju un strādā Latvijā. Lekcijas struktūra bija veidota, pakārtota animācijas filmas izveides procesam, kas skolēniem ļauj uztvert animācijas veidošanas kopskatu.

Animācijas darbnīca bija aprīkota ar četriem stop motion animācijas filmēšanas galdiem, pie kuriem varēja darboties aptuveni pieci/seši skolēni, kā arī divi zīmētās animācijas (gaismas) galdi. Ar tēliem no animācijas filmas “Lupatiņi” (kurus nodrošināja darbnīca) dalībnieki varēja paši izveidot īsu animācijas filmu, kuru ar programmas palīdzību var arī uzreiz apskatīties. Pirms praktiskās darbošanās lektori demonstrēja, kā darbojās programma un tehniskais aprīkojums. Skolēni pārbaudīja praktiski, vai viņiem ir vajadzīgās prasmes, iemaņas un interese, lai strādātu kādā no animācijas jomas profesijām.

Skolēnu atziņas:

 • Man patika, ka vadītāja pastāstīja par jaunām profesijām un kuras es nemaz nezinu. Ļoti patika šī nodarbība – gan taisīt filmiņu, gan klausīties, ko stāstīja. Es gribētu pamēģināt strādāt šādā profesijā, jo tāpēc, ka tas, manuprāt, taisīt tās mazās filmiņas, ir interesanti.
 • Es gribētu strādāt par mākslinieku, jo man patīk zīmēt.
 • Visvairāk man palika atmiņā režisors, animators, operators, skaņu režisors. Man ļoti patika animēt stop motion filmiņu. Radoši varēja izdomāt filmiņu un arī to izveidot. Ja būtu iespēja strādāt par stop motion animatoru, tad labprāt, jo man to patīk darīt, un kad biju maziņš arī tādas taisīju.
 • Es iepazinu animātoru, režisoru, mākslinieku, režisoru palīgs u.tt! Man patika jo es iemācījos daudz ko interesantu! Es negribētu strādāt par animātoru, bet par režisoru, jo man patīk rakstīt scenārijus!
 • Man visvairāk ieinteresēja animātora un režisora darbs. Man ļoti patika visas lekcijas. Man bija interesanti! Un man šķiet, ka ir vērts tādas darbnīcas rīkot! Es vēlētos strādāt animātora darbu, jo tas šķiet interesants un tam nevajag beigt mākslas akadēmiju!
 • Es iepazinu režisoru, mākslinieku, animatoru u.c. Man patika daudzi fragmenti ko bija sagatavojusi vadītāja un man patika beigās ar citiem klasesbiedriem taisīt filmiņu. Es patreiz vēl nezinu, vai es gribētu strādāt šajā profesijā. Man patika!
 • Es iepazinu Multfilmas režisoru, mākslinieku. Man patika, ka mēs varējām uztaisīt savu animāciju. Es gribētu strādāt šajā profesijā, jo man padodas zīmēšana un man patīk darboties ar filmas veidošanu.
 • Es iepazinu šādas profesijas: animātors, stop-motion animātors un plastilīnu animātors. Man ļoti patika šīs profesijas jo tās ir interesantas. Man arī ļoti patika, ka mēs taisījām stop-motion animāciju, jo man liekas ka mums devās labi. Es gribētu šādu profesiju, jo tā trenē zīmēšanu un fantāziju.
 • Es šodien iepazinu animatoru, režisoru, mākslinieku, režisora asistents, skaņu režisors. Man patika darbnīca, jo bija ļoti jautri un forši taisīt pašam savu filmiņu! Es gribētu būt mākslinieks, kas zīmētu filmiņu varoņus, jo man tas liekas interesanti!
 • Man tiekoties ar animatoriem patika, ka viņiem nebija kauns ar mums runāt. Man patika ka darbnīcā dažāds iekārtas, fotoaparāti. Es gribētu strādāt šādā profesijā, bet es nevaru tāds būt, jo es nemāku zīmēt.
 • Šī ir ļoti interesanta profesija, bet nezinu vai Latvijā ir ļoti lielas iespējas izpausties šādā profesijā, tāpēc – nē – es negribētu strādāt šādā profesijā.
 • Es iepazinu animātoru, režisoru, mākslinieku, producentu, skaņu režisoru, animātora palīgu. Es uzzināju, kā ir veidot multfilmu, man tas ļoti patika. Es īsti nevēlētos strādāt šādā profesijā, jo tas mani īsti nepiesaista, es vēlos nodarboties ar ko vēl radošāku.
 • Man ļoti patika, un es pats biju jau savā datorā veidojis animāciju, bet nekad nebiju mēģinājis stop motion. Es gribētu būt vai animātors vai mākslinieks, jo man ļoti interesē animācija un es jau māku animēt.

Solvita Lauzēja