Covid-19

2022./2023. mācību gads 1. septembrī tiks uzsākts klātienē un bez īpašiem ierobežojumiem. Paaugstinoties saslimstībai ar Covid-19, izglītības iestāde varēs noteikt īslaicīgas izmaiņas mācību darba organizācijā atbilstoši situācijai konkrētajā izglītības iestādē.

Covid-19 risku mazināšanas pasākumi 2022./2023. mācību gadā (Izglītības un zinātnes ministrija)

Izglītības sektora COVID-19 plāns 2022. gada rudenim

Par “kociņu” testēšanas metodi

Atbilstoši Veselības ministrijas, Veselības inspekcijas un laboratoriju sniegtajai informācijai vēršam uzmanību, ka:

 

  • Skolas nevar izvēlēties, kuru testu nodot – skolā bērni nodod apvienotos paraugus ar kociņiem, skolas personāls siekalu paraugus.
  • Uztriepes kociņš nav īpaši apstrādāts Covid-19 testa veikšanai, tas nesatur smaržvielas, garšvielas utt.

 

 

  • E.Gulbja laboratorijas tīmekļa vietnē pieejama informācija par testēšanas procesu
  • BIOR laboratorijas tīmekļa vietnē pieejama informācija par testēšanas procesu
  • Papildus fakti par testēšanu ar “kociņu” metodi

“Pūļa” testa rezultātu skaidrojums

Ja skolēna vecāks saņem testēšanas pārskatu ar ierakstu (pozitīvs):

Tests ir veikts klasē ar “pūļa” testa košļājamo kociņu metodi. Jāpievērš uzmanība ka testēšanā izmanto materiālu “Apvienotais paraugs”, kas iegūts ar visu vienas klases skolēnu paraugu pūlēšanu (apvienošanu). Pozitīvs rezultāts nozīmē, ka klasē ir Covid 19 pozitīvais skolēns vai skolēni. Katram klases skolēnam noteikta karantīna un jādodas veikt individuālo testu vienā no paraugu nodošanas punktiem kā kontaktpersonai, iepriekš pierakstoties 8313 vai 8303. Tikai pēc individuālā testa rezultāta saņemšanas skolēns noskaidro, vai viņam ir Covid-19 pozitīvs vai negatīvs rezultāts.

Ja skolēna vecāks saņem testēšanas pārskatu ar ierakstu (negatīvs):

Tests ir veikts klasē ar “pūļa” testa košļājamo kociņu metodi. Jāpievērš uzmanība ka testēšanā izmanto materiālu “Apvienotais paraugs”, kas iegūts ar visu vienas klases skolēnu paraugu pūlēšanu (apvienošanu) . Negatīvs nozīmē, ka klasē nav neviena pozitīva gadījuma. Visi klasē testējamie ir saņēmuši negatīvus rezultātus un var turpināt mācības klātienē skolā un interešu izglītības iestādēs. Šis rezultāts der visām interešu izglītības iestādēm.

Individuālā testa rezultāta skaidrojums

Ja testējamais saņem testēšanas pārskatu ar ierakstu (pozitīvs):

Tika veiks individuālais siekalu tests. Pozitīvs nozīmē, ka testējamais saņēmis pozitīvu COVID 19 testa rezultātu. Jārīkojas attiecīgi Slimību un profilakses centra norādījumiem

Ja testējamais saņem testēšanas pārskatu ar ierakstu (negatīvs):

Tika veiks individuālais siekalu tests. Negatīvs nozīmē, ka testējamais saņēmis negatīvu COVID 19 testa rezultātu. Tas ir derīgs visām izglītības iestādēm.