Maijā 2.e un 3.e klase devās mācību ekskursijā uz SIA “Mārupes siltumnīcas” , lai iepazītos ar dārzeņu audzēšanas tehnoloģiju un nodegustētu vietējās ražotnes produkciju.

 

Ekskursijas laikā skolēni uzzināja, ka  SIA “Mārupes Siltumnīcas” siltumnīcās ir veikti augu attīstības novērojumi un ražas uzskaite, kā mākslīgais un dabiskais apgaismojums ietekmē augu augšanas ātrumu.

 

Uzzinājām, ka šobrīd, jau kopš 27. janvāra var nobaudīt gurķīšus, kuri tiek audzēti tikko uzbūvētajā siltumnīcā, kurā gurķu stādi aug ar papildu apgaismojumu, kas ļaus gurķu ražu iegūt visa gada garumā.

 

Skolēniem bija iespēja apmeklēt arī tomātu siltumnīcas, kuras jau arī ir apstādītas kopš februāra un stādi tiek kārtīgi aprūpēti, lai varētu sagaidīt labu ražu. Tomātiem no pirmā zieda līdz gatavam auglim ir vajadzīgs ilgāks laiks nekā gurķiem, aptuveni 8 nedēļas. Skolēniem par pārsteigumu tomātu siltumnīcās tiek turētas kamenes, kuras palīdz apputeksnēt tomātu ziediņus.

 

Mums bija iespēja redzēt, kā tomāti un gurķi aug kokosa substrātā ( t.i. dabīgs materiāls, kas iegūts sasmalcinot kokosrieksta mizu). Mūsu tomāts no importa atšķiras ar to, ka tiek noplūkts gatavs, līdz ar to uzņēmis visas vērtīgās vielas un kopš 2023. gada tiek audzēti arī lapu salāti.

 

Paldies “Mārupes siltumnīcas” par silto uzņemšanu un jauko sadarbību!

 

Skolotāja Signe Legzdiņa-Koreņuka

0 Komentāri

Leave a Comment