Šis mācību pusgads 3.b klasei sākās ar lielu radošo eTwinig projektu “Rakstu zīmju pētnieki”.

 

Šajā projektā piedalījāss deviņas skolas no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem – Zemgale, Latgale, Kurzeme, Vidzeme. Projektā iesaistītās skolas: Zemītes vidusskola, Riebiņu vidusskola, Amatas pamatskola, Limbažu Valsts ģimnāzija, Verēmu pamatskola, Baložu vidusskola, Bauskas Valsts ģimnāzija, Jaunmārupes pamatskola, Iecavas vidusskola. Projektā bija iesaistījušies vairāk kā 100 skolēnu no visas Latvijas un 11 skolotāji.

 

Pirmais uzdevums bija izveidot projekta logo. Katra klase iesūtīja 3 variantus, no kuriem projekta vadītāja izvēlējās veiksmīgāko.

 

Skolēniem bija jāizstrādā savas klases netiķete, kā uzvesties tiešsaistes laikā. Tiešsaistēs skolēni iepazinās ar pārējiem projekta dalībniekiem, un nobeigumā pārbaudīja sava zināšanas KAHOOT spēlē.
Projekta gaitā 3. b klases skolēni iepazinās un pētīja dažādas rakstu zīmes, izmantojot dažādas radošās tehnikas, veidoja radošos darbus.

 

Viena no noslēguma aktivitātēm: katra klase veidoja traukus no māla un rotāja ar projekta gaitā izlozētajām rakstu zīmēm. 3.b klases rakstu zīmes bija – KRUSTU KRUSTS, SAULES ZĪME un PUNKTS. Sadarbībā ar keramiķi Aivu Dūrīti – Keišu un DŪDA keramika, bērnu veidotie trauciņi tika nodedzināti krāsnī un skaisti noglazēti.

 

Projekta vadītāja Līga Bajāre, apkopojot visus bērnu veiktos darbiņus, izveidoja virtuālo izstādi, kur apskatāmi latviešu ornamenti skolēnu izpildījumā. Par katru ievietoto ornamentu var noklausīties audio skaidrojumu vairākās valodās ( latviešu, lietuviešu, igauņu, angļu, krievu un dažas – pat vācu). Savukārt tulkošanas darbos lūdzām palīdzēt mūsu skolas skolotājus J. Meijeri, D. Grabovsku, L. Čaupenoku-Sidorovu un J. Eihmani. Virtuālā izstāde vedīs Jūs no izstāžu sienas pie otras.

 

Šī projekta rezultāts atspoguļos skolēnu apgūtās zināšanas un prasmes vairākos mācību priekšmetos (vizuālā māksla, dizains un tehnoloģijas, sociālās zinības), kas paredzēts pēc tematiskā plānojuma Skola2030.

Solīti pa solītim… Individuālais darbs – grupu darbs – klases darbs – skolotāju komandas darbs!

 

Vizuālās mākslas skolotāja Ilze Brante

0 Komentāri

Leave a Comment