26.maijā Jaunmārupes pamatskola 5.b klases skolēni devās izzinošā ekskursijā uz Jelgavu, kuras laikā iepazina gan vides aizsardzības un pārstrādes procesus, gan pilsētas kultūras un mākslas objektus.

 

Ekskursijas sākumā skolēni apmeklēja Eco Baltia grupa uzņēmumu, tai skaitā pārstrādes uzņēmumu PET Baltija. Skolēniem bija iespēja klātienē vērot atkritumu šķirošanas un pārstrādes procesu, uzzināt, kā PET pudeles pārtop otrreizējās izejvielās — pārslās un granulās, kā arī piedalīties izglītojošās viktorīnās. Tā bija vērtīga pieredze, kas palīdzēja labāk izprast videi draudzīgas rīcības nozīmi ikdienā.

 

Turpinājumā skolēni apskatīja iespaidīgās smilšu skulptūras, kas pārsteidza ar savu detalizētību un māksliniecisko izpildījumu. Ekskursijas laikā tika apmeklēts arī Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, kur skolēni iepazinās ar Jelgavas vēsturi, kultūru un mākslu.

 

Dienas noslēgumā visi viesojās Jelgavas karameļu darbnīca, kur varēja uzzināt, kā top karameles, vērot meistaru darbu un nogaršot saldos gardumus. Ekskursija bija interesanta, izglītojoša un pozitīvām emocijām bagāta diena, kas sniedza skolēniem daudz jaunu iespaidu un zināšanu.

 

Klases audzinātāja Inga Melngaile

0 Komentāri

Leave a Comment