Šis mācību gads vēsturē iesācies radoši un daudzpusīgi visās klašu grupās!

 

6. klases, kuras šogad vēsturi mācās pirmo gadu, jau ir paspējušas iejusties vēstures pētnieku lomās. Individuāli un grupās skolēni ir pētījuši vēsturiskos priekšmetus savās mājās un par tiem stāstījuši klases biedriem. Sadarbojoties ir tapušas arī Stounheindžas rekonstrukcijas un oriģinālu megalītisko būvju modeļi.

 

7. klases, kuras šogad vēsturi apgūst pēc jaunās kompetenču pieejas, ir kārtīgi nostiprinājušās savas zināšanas par cilvēces pirmajiem soļiem un izveidojuši pārskatāmus rekonstrukcijas zīmējumus par aizvēstures laika posmu.

 

9. klases iemēģināja savu roku dadaisma dzejas rakstīšanā, iejūtoties starpkaru laika posma dumpiniecisko mākslinieku lomā.

 

Vairākas klases ir devušās vēstures iedvesmotās ekskursijās kopā ar klases audzinātājām – 7.e klase izzināja bruņinieku dzīvi Latvijas Nacionālajā Vēstures muzejā; 8.a un 8.b klases apciemoja Melngalvju namu un nostiprināja savas zināšanas par viduslaiku Rīgu; 9.b klase izzināja valsts pārvaldes attīstību un nostiprināja zināšanas par Pirmo Pasaules karu.

 

Arī turpmāk vēsturi turpināsim apgūt ar radošu pieskārienu un dosimies ekskursijās vēstures priekšmetus apskatīt klātienē, tādēļ semestra noslēgumā noteikti būs vēl interesantu ideju ar ko dalīties!

 

Vēstures skolotāja Sabīne Ozoliņa

0 Komentāri

Leave a Comment