9.05.2024. Jaunmārupes pamatskolā notika Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība 5.klašu skolēniem. Sacensības mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

 

Lasīšanas sacensībās piedalījās 6 Jaunmārupes pamatskolas, 7 Mārupes pamatskolas un 5 Babītes skolēni. Katru dalībnieku vērtēja žūrija: Jaunmārupes pamatskolas bibliotekāre Zinaida Spāde, Mārupes pamatskolas bibliotekāre Laura Kaļinka un Babītes vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Guntra Pārstrauta. Vērtēta tika grāmatas un fragmenta izvēle, skaidra dikcija, lasīšanas temps, emocionalitāte, kontakts ar klausītāju.

 

1.vietu un tiesības piedalīties sacensību nākamajā kārtā ieguva Mārupes pamatskolas 5. klases skolnieks Rūdolfs Reiters.
2.vietu ieguva Babītes vidusskolas 5. klases skolniece Elza Sāra Zariņa un Mārupes pamatskolas 5. klases skolniece Elīza Krieviņa.
3.vietu ieguva Jaunmārupes pamatskolas 5. klases skolnieki Amanda Grīsle un Kārlis Gedrovičs, kā arī Mārupes pamatskolas 5.a klases skolnieks Roberts Pēcis.

 

Paldies visiem dalībniekiem! Uz tikšanos nākamajā gadā!

 

Skolotāja Inguna Rakule

0 Komentāri

Leave a Comment