Šī gada 21. aprīlī notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomes rīkotā ikgadējā lasīšas konkursa “Skaļās lasīšanas sacensības” reģionālais fināls.

 

Sacensību mērķis ir sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Sacensībām piemērotu lasāmvielu dalībnieki varēja atrast gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan izvēlēties sen aizmirstas un iemīļotas grāmatas vai arī tikko izdotus darbus.

 

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, konkurss šogad norisinājās nedaudz citādāk nekā ierasts. Skolēni demonstrēja savas izcilās lasīšanas un deklamēšanas prasmes attālināti Zoom platformā.

 

Reģionālajā finālā piedalījās mūsu, Jaunmārupes pamatskolas, un Mārupes pamatskolas piekto klašu skolēni. Jauniešu lasītprasmi vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija literatūras un teātra mākslas eksperti no Pierīgas reģiona skolām.

 

Neraugoties uz sīvo konkurenci, laurus plūca un stalti uz virtuālā pjedestāla stāvēja mūsu skolas skolnieces – Elza Reihmane ar iegūto pirmo vietu, Roberta Bancāne ar otro vietu , Elza Kristsone ar godam nopelnītu trešo vietu. Pateicības par skaļo un skaidro lasīšanu saņēma Laura Valaine, Undīne Rakule, Kate Pandere.

 

LASĪTprieks un lepnums par mūsu meitenēm. Turēsim īkšķus par Elzu nacionālajā finālā septembra beigās.

 

Anna Helēna Lapiņa

0 Komentāri

Leave a Comment